Fra Køge Bugt til Isefjorden med baby ombord
Über das eBook
Dette er ikke en episk rejsefortælling - eller det kommer an på øjnene som læser den. For forfatteren Stefan er det fortællingen om et vigtigt togt som han havde drømt om at gennemføre i lang tid og havde stærke følelser for.
Fortællingen bringer dig tæt på hans famile og hvordan det er at rejse med en baby ombord. Den giver et indblik i de forberedelser der går forud for en rejse i egen båd. Derudover er det en beskrivelse af nævneværdige maritime historier beslægtet med de smukke steder, som besøges undervejs.
Bogen er et godt suplement til ethvert skibsbibliotek.
Über den Autor
Stefan Lund Jensen er født i 1979 og har fra barns ben sejlet i de danske farvande. Tiden er nu moden til at dele ud af de mange oplevelser, som ligger i vores nære farvande. Stefan beskriver med malende ord naturoplevelserme. Kommer ind på lokale maritime historier samt generelt om godt sømandskab. Du kan således få mange gode tips ved at læse om Stefans oplevelser.
Produkt Details
Verlag: Books on Demand
Genre: Sprache - Sonstige
Sprache: dan
Umfang: 116 Seiten
Größe: 2,3 MB
ISBN: 9788743017516
Veröffentlichung: 4. Oktober 2019